Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Kurs może zrobić każda osoba, która jest zainteresowana trychologią oraz problemami skóry głowy i włosów. Dobrą podstawą do kursu jest przygotowanie w zawodzie fryzjerskim i kosmetologicznym. Osoby takie mają już zarówno wiedzę jak i praktykę będącą podstawą do jej rozszerzenia o zakres trychologii. Osoba przeszkolona otrzymuje certyfikat ukończenia kursu, który upoważnia do prowadzenia własnego gabinetu trychologicznego i pracy w oparciu o produkty marki ORising i Eliokap Top Level.

Jak wygląda szkolenie z zakresu trychologii?

Szkolenie trychologiczne trwa 1-2 dni. Składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Część teoretyczna to zapoznanie się z głównymi przyczynami wypadania włosów i podstawowymi problemami występującymi w obrębie skóry głowy. Wykładana jest również wiedza z zakresu samej trychologii, a także informacje dotyczące produktów trychologicznych marki ORising i Eliokap Top Level, które służą do zabiegów (sporządzanie maseczek) i pielęgnacji.

Część praktyczna skupia się głównie na umiejętności posługiwania się mikrokamerą, która jest podstawowym narzędziem trychologa. Ćwiczenia te uczą rozpoznawać aktywność cebulek włosa oraz postawienia właściwej diagnozy. W części praktycznej również mamy okazję zapoznać się z odpowiednimi technikami masażu skóry głowy (poprawiającymi ukrwienie) oraz przyswoić umiejętność komponowania maseczek służących do kuracji.Jakie warunki należy spełnić, aby otworzyć swój gabinet trychologiczny?

Aby otworzyć swój gabinet trychologiczny przede wszystkim trzeba ukończyć kurs przygotowujący do badania skóry głowy i umiejętnego stosowania preparatów. Oczywiście trzeba posiadać odpowiedni sprzęt, między innymi mikrokamerę z monitorem. Z kolei do wykonywania zabiegów są potrzebne odpowiednie kosmetyki do użytku profesjonalnego takie jak produkty marki ORising i Eliokap Top Level.

Jakie należy spełniać warunki, żeby rozszerzyć zakres usług do już działającego gabinetu fryzjerskiego?

Do wyposażenia zakładu fryzjerskiego musimy dodać mikrokamerę z monitorem oraz stanowisko do badania. Aby móc badać skórę głowy i właściwie wykonywać zabiegi niezbędny jest kurs. W Polsce prowadzone są różne kursy trychologii, jednak aby wykonywać zabiegi na bazie produktów ORising i Eliokap Top Level potrzebny jest kurs prowadzony przez nas. Tylko właściwe stosowanie naszych preparatów przynosi pożądane rezultaty.

Program szkolenia

1. Podstawowe informacje o trychologii i metodzie leczenia problemów skóry głowy i włosów. 

2. Przyczyny wypadania włosów - problemy ze skórą głowy, choroby itp.

3. Badanie mikrokamerą i rozpoznawanie stanu skóry głowy i włosów, jak również niektórych schorzeń (łuszczyca, łojotok, suchy łupież, tłusty łupież itp.).

4. Zapoznanie się z metodą masażu skóry głowy i ze sposobem stosowania naszych produktów mających na celu likwidowanie wielu problemów ze skórą głowy i włosami (min. łysienia całkowitego i plackowatego).Dowiedz się więcej!

Zapytaj o szkolenie

ORising Polska

MM Monika Oberda
ul. Obrońców Pokoju 26
58-500 Jelenia Góra

tel. 75 62 70 984

biuro@orising.pl

ORising.pl